м. Полтава. 17 вересня 1991 р.

Перший прапор, піднятий на заводі «Комплект», замайорів 17 вересня 1991 року. Це був у місті Полтава третій прапор після прапора на щоглі біля кінотеатру імені Котляревського та прапора, піднятого на вантажному дворі станції «Супрунівка».

Прапор було видно не тільки на території заводу (щогла була заввишки 9 метрів), а також з прилеглих територій, зокрема з шляхопроводу «Браїлки-Половки».

Ініціював підняття прапора та зберігав його Снитка Василь Петрович.

 

Нижче пропонуються документи, що пов"язані з підняттям прапора.


«Шановний Сергій Іванович Антонюк!

Усвідомлюючи, що зберігати вдома такі реліквії, як ці прапори недоцільно, оскільки розумію, що сьогодні влада належить українцям, а історія найкраще зберігається державою, вважаю за невідкладне передати на збереження ці прапори державі. Я і моє покоління, мої друзі, які були поряд в ті буремні часи, усвідомлювали значимість самостійності України, покладали багато надій на майбутнє. Знадобилося багато років щоб переломити в цілому свідомість до державності України. Хочу згадати своїх однодумців, з якими разом піднімали та зберігали прапор, це: Зінкевич Леонід Іванович, Отаман Олександр Якович, Ахмацький Віктор, Молодецький Володимир, Омельченко Володимир і інші.

На заводі в той час працювало більше 3-х тисяч людей. Цей прапор був викликом тогочасному керівництву. Директор (до його честі) Задесенко Анатолій Антонович, побачивши прапор, відразу викликав головного енергетика з запитанням «Хто?» Почувши у відповідь «Чи зняти?», сказав «Знімати не будемо, побачимо як складатиметься політична ситуація».

А Україна вже йшла до референдуму про незалежність. Специфічний завод військового призначення, на якому більшість була з відставних військових та їх сімей (а це відомо багато росіян) з осторогою дивились на синьо-жовтий прапор.

Та референдум перекреслив усі сумніви. За незалежність на моїй дільниці №34 м. Полтави проголосували 87% виборців.

В. Снитка»

Були також і спроби пошкодження щогли з прапором:

«Голові Полтавської міської ради народних депутатів т. Кукобі А.Т.

 

Ми, робітники енергоцеху заводу «Комплект» В.О. «Лтава», звертаємось до Вас за допомогою з слідуючого питання.

17 вересня 1991 року наш колектив урочисто підняв над заводом український синьо-жовтий прапор. Ця акція була з прихильністю сприйнята заводчанами.

Вчора, 6-го жовтня, близько 18 години, невідомим злочинцем була вчинена спроба зірвати наш прапор, знівечене полотнище, зігнута щогла.

В час становлення молодої Української держави, наруга над святинею нашого народу, національним прапором, є спробою посіяти розбрат і ворожнечу між нашими громадянами.

Виходячи з цього, вимагаємо доручити слідчим органам провести розслідування, виявити і покарати злочинця.

Від колективу робітників.»

Підписи.