м. Рівне. 9 березня 1989 р.

У Шевченківські дні у місті Рівному на майдані біля Свято-Воскресенського собору з ініціативи В.Червонія, Б. Степанишина, О.Новака був встановлений камінь на честь 150-річчя першого видання "Кобзарая", відбувся мітинг. Тут же, біля каменю, було встановлено 10-метрову щоглу з блакитно-жовтим прапором.

Присутні натхненно заспівали гімн «Ще не вмерла Україна». Встановлення прапора у період між першим і другим туром виборів народних депутатів Верховної Ради УРСР та місцевих Рад мало величезний успіх для Руху і всього Демократичного блоку. Площа біля собору і «Будинку одягу» була місцем, де щоденно збирались люди, постійно проводились «гайд-парки», і присутність тут українського прапора свідчила про зростання впливу Руху і втрату авторитету Компартії.

Бюро обкому КПУ-КПРС відреагувало на встановлення прапора гострою Політичною заявою, що була опублікована у газеті «Червоний прапор» (16.03.1990.). У заяві говорилось, що «дедалі активніше проявляють себе сили, які... ведуть пряму і відкриту атаку на партію і соціалізм. Саме так діють окремі керівники і активісти регіональної організації Народного руху. Так, ... рухівці вдалися до грубого зневажання діючої Конституції УРСР, інших правових актів і самовільно встановили в районі площі ім. В.Г.Короленка м. Ровно флаг-шток із жовто-блакитним прапором. ... Цей крок не можна розцінити по-іншому, як невизнання і протиставлення органам Радянської влади і повне зневажання думки десятків тисяч жителів міста та області.». Заява обкому Компартії, складена в дусі політичної істерії, не мала ніякого позитивного значення, вона лише поглиблювала конфронтацію між КПУ-КПР і Рухом.

Мова про встановлений український прапор йшла 13 квітня на пленумі ровенського міськкому КПУ-КПРС. Так, помічник начальника пересувної механізованої станції № 123 по кадрах і побуту К.Гаврилов запропонував прибрати прапор «рухівців». Перший секретар міськкому В.Опришко відповів, що «пропозиції прибрати прапор «рухівців» поступили на конференції ветеранів війни і праці. Мені було тяжко пояснити, чому його ніхто не може зняти. ... Це функція міської Ради народних депутатів. Ви можете подати туди заяви від колективів, у листах висловити своє обурення.». Учасники пленуму відзначали, що встановлення прапора «вплинуло на голосування. Навіть ті комуністи, котрі вийшли до другого туру голосування, не обрані, тому що Рух встановленням прапора показав свою силу».  

Вночі з 19 на 20 квітня прихильники партноменклатури за допомогою автомобіля зігнули щоглу і зірвали прапор. Це викликало обурення представників демократичних сил, мітинг протесту, пікетування міськвиконкому. Через три дні щогла з прапором знову була встановлена, а члени Руху організували нічне чергування, що тривало більше місяця.