м. Херсон. 24 серпня 1991 р.

Підняття Державного Прапора України (далі - Прапор) над будівлею Херсонської міської ради відбулося 24 серпня 1991 року за ініціативи Херсонської обласної організації Народний Руху України за перебудову та за участю члена цієї організації Зайченка Олега Григоровича, який був на той час депутатом Херсонської міської ради і помічником депутата Верховної Ради УРСР Бориса Маркова.

Сам Зайченко так згадує цю непересічну подію: "В Києві над Радою вже висів синьо-жовтий український стяг (хоча офіційно нова українська державна символіка тоді ще не була затверджена). А у нас, над Херсонським міськвиконкомом, висів прапор колишній, прапор Української Радянської Соціалістичної республіки. Знову-таки, в сесійній залі рішення про зміну прапора прийнято не було. Тоді ми, члени "Руху", депутати, порадилися і ухвалили своє власне рішення: прапор потрібно поставити, так би мовити, "в явочному порядку", без жодних рішень або якихось бюрократичних документів. Один з наших товаришів, Валентин Булаш, тодішній офіцер пожежної охорони, змайстрував спеціальну конструкцію, в якій можна було б розмістити український прапор. Конструкція була металевою, вона була у вигляді диску, до якого була приварена довга труба - для держака. Штука ця була досить важкою. 

Операція зі встановлення нового прапора розпочалася приблизно в полудень, коли в залі Херсонської міськради якраз щосили кипіли пристрасті. Коли ми вносили прапор, то зорганізували щось типу "прикриття": декілька товаришів стежили, щоб нашій акції не перешкоджали особливо активні депутати з комуністів або ще хто-небудь. У результаті все закінчилося благополучно: я особисто встановив на даху прапор поряд з прапором УРСР, що знаходився там. "Наш прапор", правда, був вищим: так було задумано завчасно.

В залі все ще йшли дебати, але ми спустилися до депутатів і, що називається, "заспокоїли" їх: мовляв, нічого сперечатися, новий стяг вже майорить над будівлею. Майже ніхто не повірив, народні обранці висипали на вулицю - переконатися на власні очі..."