м. Одеса (селище Котовського). 1989 р.

Перше здійняття синьо-жовтого стягу на півдні України. Прапор над школою підняв директор Крижанівської школи селища Котовського Євген Боровик.

«В свій час наша школа була першою не тільки на півдні України, а як виявилось потім, й на сході України, над якою підняли прапор синьо-жовтий ще в комуністичні часи у 89-му році - розповідає пан Боровик. А в 90-му році ми провели перший дзвоник під синьо-жовтим прапором і гімном «Ще не вмерла Україна».

«В ті часи, коли ще й значок (синьо-жовтий прапорець – ред.) не можна було носити, коли мене в районі (районний відділ освіти – ред.) викликали і говорили: «Що за значок, яке ти маєш право такий значок носити, він ще не є прапором України». Тоді порушувалось 5 раз питання про звільнення мене з роботи за те, що був проведений 1-й дзвоник із гімном «Ще не вмерла Україна» і з синьо-жовтим прапором. Я тоді сильно вірив в те, що той прапор буде державним, я їм говорив, що буде. Але я дякую їм, що вони мене тоді підтримали, і сьогодні, я думаю, вони гордяться тим, що над їхньою школою, вперше на півдні України був піднятий синьо-жовтий прапор".