Іспанія, Порт Валенсія. 12 лютого 1992 р.

На морському торгівельному судні український прапор був вперше піднятий 12 лютого 1992 року в іспанському порту Валенсія за ініціативою капітана т/х «Кременчук» (ЧМП, Чорноморське морське пароплавство) В`ячеслава Кисловського. Боцман з двох сигнальних прапорів зшив синьо-жовтий прапор, який і був урочисто піднятий над судном.

Після підняття прапора капітан дав телеграму в ЧМП, а також у Верховну Раду та Президенту.

Варто відзначити, що у цей час діяв указ, що до створення українського суднового реєстру всі судна ЧМП, як й інших українських суднохідних компаній, мають носити прапор СРСР.

У портової влади Валенсії підняття українського прапора питань не викликало. Потім прапор України пройшов перевірку на легітимність при проході через Суецький канал. Нагадаємо, що "Кременчук" в той час працював на контейнерних лініях між Чорноморсько-Середземноморськими портами і Гонконгом. В портах Південно-Східної Азії претензій до прапора такоє не виникало. Здивування з приводу того, що відбувалось було лише зі сторони екіпажів російських суден. Адже окрім того, що на "Кременчузі" було піднято незрозумілий прапор, на трубі з червоною лінією ще й був відсутні серп і молот, що були демонтовані теж у Валенсії.

І тільки в кінці квітня 1992 року, після зміни екіпажу в Шарджі (ОАЕ), новий,.. капітан знову підняв над "Кременчугом" червоний прапор.

А рішення про підняття на суднах українського прапора було прийняте набагато пізніше. Лише 11 вересня 1992 року відбулось його перше офіційне урочисте підняття на пасажирському теплоході "Іван Франко" в Одеському порті.

Взято з http://ua.politics.comments.ua/2011/08/23/158374/vpershe-prapor-ukraini-buv.html